Jedz z głową

"Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się jak sam może leczyć swoje choroby". – Hipokrates

Burak liofilizowany

burak1Burak jest bogatym źródłem kwasu foliowego, porcja tego warzywa (100g) pokrywa np. około 20% dziennej, zalecanej normy spożycia dla kobiet między 19-60 rokiem życia. Należy podkreślić,że wśród schorzeń, za których występowanie obarcza się niedobór folianów w diecie wymienić można niedokrwistość megaloblastyczną i zwiększoną podatność komórek na transformacje nowotworowe. Niedobory folianów stwierdza się u kobiet w ciąży, alkoholików, osób w wieku podeszłym, a także młodzieży w wieku dojrzewania. Burak został uznany przez medycynę naturalną za godny polecenia środek krwiotwórczy, zapobiegający anemii i wspomagający leczenie białaczki.
Burak ćwikłowy należy ponadto do warzyw pobudzających apetyt, jest odświeżający i lekkostrawny. Poza folianami, na tle innych produktów roślinnych w polskim jadłospisie, burak charakteryzuje się wysoką zawartością składników mineralnych alkalizujących (sód, żelazo, wapń, magnez, potas). Ma to szczególne znaczenie, ponieważ nasz współczesny jadłospis prowadzi do zakwaszania organizmu. Dlatego przetwory buraka mogą przywracać równowagę kwasowo-zasadową po zakwaszającym działaniu produktów mięsnych i zbożowych w diecie.

W medycynie naturalnej jest stosowany w leczeniu nerwicy, grypy, gruźlicy, niektórych nowotworów, przeciw zapaleniu nerwów i wątroby oraz przy niedoborach składników mineralnych. Poprawia pracę wątroby, odkwasza i ułatwia trawienie a dzięki wysokiej zawartości potasu i magnezu jest skuteczny w leczeniu nadciśnienia i chorób układu krążenia.

9 powodów dla których burak jest szczególnie korzystny dla kobiet.

  1. Burak silnie alkalizuje nasz organizm co sprzyja zachowaniu równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie.Masz zgagę -pij sok z buraka.
  2. Zawiera betainę, która przeciwdziała infekcjom, łagodzi przeziębienia i zwiększa odporność.
  3. Poszerza naczynia włosowate, poprawia krążenie i udrażnia żyły. Sok z buraka pobudza pracę mózgu, jest afrodyzjakiem. Zawiera witaminę B12 oraz kwas foliowy. Wzmaga proces krwiotwórczy. Korzystny przy anemii, po chemio- i antybiotykoterapi, dla kobiet w ciąży.
  4. Wykazuje działanie antynowotworowe. Zawiera polifenole, bardzo rzadkie pierwiastki – rubid i cez, którym przypisuje się działanie hamujące rozwój komórek rakowych.
  5. Ułatwia pracę jelit, przyspieszają perystaltykę, zapobiegają procesom gnilnym i zaparciom.
  6. Regeneruje i odtłuszcza wątrobę.
  7. Poprawia samopoczucie, zmniejsza napięcie nerwowe.
  8. Występujące w buraku azotany zmniejszają zużycie tlenu, co zwiększa wytrzymałość o 16 %.
  9. Łagodzi dolegliwości menopauzy, zmniejsza ryzyko osteoporozy i ciśnienie krwi, łagodzi dokuczliwe uderzenia gorąca i nawracające migreny.

Te wszyskie zalety oferuje burak liofilizowany czyli w postaci wygodnego w użyciu rozpuszczalnego w letniej wodzie pyłu. Ten sposób konserwacji gwarantuje działanie wszystkich
substancji bioaktywnych i prawie 100% przyswajanie w środowisku wodnym wszystkich składników odżywczych. Nie zawiera żadnych konserwantów. Zachowuje swoje właściwości i trwałość dzięki prawie całkowitemu wysuszeniu (wilgotność <3%). Dawkę dzienną zaspokaja rozpuszczenie 2 płaskich łyżek stołowych w 150 ml letniej wody 1 raz dziennie. Można dodać 10% dowolnego soku owocowego dla uatrakcyjnienia smaku.  Opakowanie zawiera 500g odżywki (25-30 porcji).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on Czerwiec 13, 2013 by in burak, dieta, uroda, zdrowie and tagged , , , , .
%d blogerów lubi to: